• Relaxačno-pohybový kútik

      Koncom marca 2022 na hornej chodbe našej školy vznikol relaxačno-pohybový kútik vďaka finančnej podpore nadácie SPP. Týmto kútikom chceme žiakom poskytnúť vhodné miesto na oddych a relaxáciu počas edukačného procesu.

      Žiaci ho využívajú cez prestávky, v rámci školského klubu detí a aj počas výchovno-vzdelávacieho procesu. Relaxačno-pohybový kútik je určený nie len pre žiakov 1. - 4. ročníka, tiež ho využívajú žiaci 2. stupňa v rámci výučby angličtiny pri individuálnom čítaní.

      Vďaka kútiku bol aj zápis do 1. ročníka pre budúcich prvákov menej stresujúci, naopak, nechcelo sa im zo školy ani odísť.

      ĎAKUJEME nadácii SPP, pani učiteľke Marianne Hvodlikovej, ktorá projekt napísala a realizovala a všetkým, ktorí pomáhajú a podporujú fungovanie tohto relaxačno-pohybového kútika.

       

       Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore nadácie SPP.

     • Venček - slávnostné ukončenie tanečného kurzu

      Dňa 17.6.2022 sa Pliešovcami niesli do neskorej noci tóny hudby. To sa z našich žiakov zrazu stali elegantní páni a dámy, ktorí predviedli, čo sa za 10 týždňov naučili. Atmosféra bola od vtupu do sály veľmi príjemná.  Celý večer sa zabávali, tancovali a ukázali sa ako jedna super partia. Pridali sa i rodičia a učitelia, ktorí prijali pozvanie a prišli sa pozrieť a podporiť svojich žiakov a aj zabaviť. Všetkým patrí veľké ďakujem a samozrejme predovšetkým hlavnému pánovi učiteľovi tanca, ktorý to pre všetkých pripravil, zorganizoval. (viac foto podopĺňame)

      Aj v rámci príhovorov sme si všetci spoločne spomenuli aj na jednu pani učiteľku, ktorá by v tento večer určite bola s nami a usmievala by sa. Aj jej patrí kvietok, teda nakoniec celá kytica kvietkov, ktoré jej posielajú žiaci, rodičia spolu s odkazom:

      "Pani učiteľka Anka Macková, nezabúdame na Vás...stále ste v našich srdciach. Aj 17.6.2022 ste boli s nami na našom venčeku. Toto sú kvety pre Vás. Vaši cestovatelia a žiaci, teraz už mládenci a dámy z 8.A, 8.B, 9. triedy."

      ​​​​​​​
     • My padli sme, by národ žil

      "Nebesá boli dnes také jasné ako kedysi, keď sa v nich strácali z dohľadu holuby a opisy lásky, čierno-biele obrázky, položené otázky nedoleteli tam, kam mali. Boh sa už cíti v tomto svete malý ..."

      Srdečne ďakujeme Mgr. Márii Rausovej a jej bratovi Milanovi za ich osobný čas a energiu, ktorú venovali pamiatke padlých hrdinov II. svetovej vojny a SNP, po stopách ktorých nás 14.6.2022 spoločne sprevádzali. Podelili sa s nami o kus pliešovskej povstaleckej histórie, ktorú v našich učebniciach nenájdeme. Pripomínajme si minulé príbehy a osudy našich predkov o to viac, že sú prirodzenou, živou súčasťou nás samých ...                                                                   

                                                                         kolektív žiakov 9. ročníka ZŠ, Mgr. Lenka Gondová a Viliam Smutný

      "Ešte nikdy nebolo nič tak jasné ako to, že na NEBI každý nájde kus BÁSNE ..."

       

      https://www.youtube.com/watch?v=JPtDGrIigiw&list=RDJPtDGrIigiw&index=3

    • Plavecký výcvik - 2. a 3. ročník.
     • Plavecký výcvik - 2. a 3. ročník.

      Vážení rodičia,

      plavecký výcvik štartujeme v pondelok. Poplatok je 40,00 € - predpokladáme, že po vyúčtovaní budeme preplatok vracať.

      Upravené máme hodiny plaveckého výcviku nasledovne:

      Odchod autobusu (kvôli možným ranným zápcham) bude o 07:20 spred školy. Žiaci zo Sásy môžu nastúpiť pred starou školou v Sáse - autobus tam príde o 07:25.

      od 08:30, do 10:00 majú žiaci k dispozícii bazén v Kováčovej. 

      Z Kováčovej budeme odchádzať v čase medzi 10:30 - 10:45.

      Žiaci zo Sásy, ktorí nepôjdu na obed, môžu vystúpiť v Sáse. Nezabudnite prosím dieťa odhlásiť z obedu. O tomto informujte aj pani triednu učiteľku.

      Ostatní žiaci idú do Pliešoviec, pôjdu rovno na obed a prípadne aj do ŠKD.

      Nezabudnite deťom pribaliť nasledovné:

      • plavky, osušku, uterák
      • šiltovku - ak budú mať deti ešte vlhké vlasy, aby nenachladli cestou k autobusu
      • prádlo na prezlečenie
      • šľapky na prezutie k bazénu
      • sprchový šampón
      • ľahké občerstvenie, fľašu s vodou
      • preukaz poistenca - prípadne jeho kópiu 
    • Príchody do školy - upozornenie pre žiakov
     • Príchody do školy - upozornenie pre žiakov

      Milí žiaci,

      s príchodom leta a blížiacimi sa prázdninami opakovane badáme, že vaše príchody do školy bývajú častokrát na poslednú chvíľu - aj u žiakov, ktorí nie sú dochádzajúci.

      V zmysle školského poriadku ste povinní byť v škole 10 minút pred zvonením - 07:45. Akceptovateľný príchod na dolnú chodbu, kde je aj dozor, je najneskôr 5 minút pred zvonením - 07:50. Pokiaľ tento čas nestihnete a nemáte na to objektívne príčiny, váš príchod bude zaznamenaný ako oneskorený.

      Od zajtrajšieho dňa budeme dôkladne kontrolovať vaše príchody, preto vás žiadame, aby ste dodržali čas.

      Takisto prosíme zákonných zástupcov, aby v prípade absencie žiaka čo najskôr informovali o dôvodoch pani triednu učiteľku, či pána učiteľa.

      Ďakujeme.

    • Žiacka olympiáda Mikroregiónu Pliešovská kotlina - piatok
     • Žiacka olympiáda Mikroregiónu Pliešovská kotlina - piatok

      Milí žiaci, tu sú základné pokyny pre súťažiacich:

      • Autobusová doprava je zabezpečená pre všetkých žiakov 
      • Prvá skupina žiakov odchádza o 06:30 ráno spred školy v Pliešovciach. Žiadame žiakov, aby boli pri škole 10 minút pred odchodom autobusu. Zoznam odchádzajúcich žiakov je tu: Odchod_6_30.pdf
      • Druhá skupina žiakov odchádza spred školy v Pliešovciach o 07:30. Tiež vás prosíme, aby ste boli pri škole aspoň 10 minút pred odchodom. Tento autobus stojí v Sáse pri starej škole. Žiaci zo Sásy, Bzovskej Lehôtky môžu nastúpiť pramo tam. Na zastávke bude aj pán učiteľ Smutný ViliamZoznam žiakov, ktorí pôjdu druhým autobusom je tu: Odchod_7_30.pdf
      • Súťažiacich prosíme, aby prišli športovo oblečení, nezabudli si tričká reprezentujúce jednotlivé obce. Súťažiacich, ktorí budú súťažiť v telocvični žiadame, aby mali so sebou obuv vhodnú do haly - prezúvate sa.
      • Občerstvenie si môžete zobrať z domu. Na mieste bude zabezpečené drobné občerstvenie (sladkosť) a pitný režim. Takisto je zabezpečený obed (guláš) pre všetkých súťažiacich.
      • Pokiaľ už nebudete chcieť obed v Pliešovciach, prosíme, aby ste sa odhlásili už dnes 2.6.2022
      • Odchod autobusu z Dobrej Nivy je okolo 13:00 - 13:30.
     • MDD s pánom Jožkom v lesoparku Stromový háj

      5:00 za oknami prvý júnový dážď, 7:00 v kuchyni na stole voňavá káva, teplé kakao ... a pred dverami náš Deň detí. Sedíme v 5. B triede a lístku papiera zverujeme svoje priania pre kamaráta i pre seba. Splnia sa? Uvidíme ... 

      - návšteva u pani učiteľky - uvrčaná jazvečíčka Ebbie - ražníky - nožíky - piknikový košík - strategický bod - známy-neznámy pán - nádherný úsmev - srdečné privítanie - iskričky v očiach - príval energie - podplukovník preberá velenie - plán akcie - prekrásny výhĺad - slnkom zaliate Pliešovce - lom - Zákaz vstupu! - 15 detí na radlici KN 40 - kto vie, odpovie - sladká odmena - kabína stroja - palubný počítač - piesok - štrk - frakcia - zodpovedný vedúci Stanko Suchár - a ide do tuhého - bojová úloha - vojenské, telefonické spojenie - zabezbečiť velenie - bunker Medvedí brloh - taktika - stratégia - problémy - spolupráca - riešenie - haló, halóóó - poľná kuchyňa - optika - slnečné žiarenie - hlad - smäd - oheň - prežijeme - švédske stoly - prekvapenie pre pani učiteľku - kúzlo čiernej kávy - kniha Priateľ lesa - príroda - inšpirácia - múdrosť - oáza duše - okamih pravdy - fotopasca - odhalené tajomstvá - úprimné poďakovanie - chlapský stisk ruky - emócie - friends in LOVE forever ...

      Srdečne ďakujeme pplk. Ing. Jozefovi Čopkovi za to, že miluje kvety, stromy, prírodu, ..., že miluje DETI a ľudí okolo seba ..., že miluje ŽIVOT vo všetkých jeho farbách.

    • Rozprávkový les - výzva pre šikovných rodičov
     • Rozprávkový les - výzva pre šikovných rodičov

      Milí rodičia, prosíme vás o pomoc:

      V sobotu 4. júna sa uskutoční na Zaježovej ZAJEŽOVSKÝ GAZDOVSKO - REMESELNÝ JARMOK. Prosíme vás, komu to umožní čas a rád by pomohol o aktívnu účasť na rozprávkom lese, ktorý chceme pripraviť pre deti.

      V škole máme aktívne deti, ktoré sa chcú zapojiť a vytvoria niekoľko stanovíšť. Radi by sme však zapojili i dospelých.

      Pokiaľ máte chuť, čas, trošku tvorivého ducha a radi by ste prispeli k tejto peknej myšlienke, príďte na stretnutie zajtra 1. júna do Pliešoviec, v hostinci Pod bránou. Stretneme sa o 17:30.

      Ďakujeme za každú pomoc.

       

    • Škola v prírode - žiaci 4. ročníka
     • Škola v prírode - žiaci 4. ročníka

      Školu v prírode organizujeme pre žiakov štvrtého ročníka v termíne od 20. júna 2022 (pondelok) - 24. júna (piatok)

      Škola v prírode bude organizovaná v HOTELI MARTINSKÉ HOLE (Malá Fatra - 1223 m.n.m.) - MARTINSKE HOLE

      Personálne zabezpečenie: 3 ped. zamestnanci / 20 žiakov

      Strava: 5x denne + pitný režim

      Náklady: 140,00 € - z toho 40,00€ platí rodina za žiaka. 100,00 € je dotácia štátu za dieťa - rodič neplatí. Pokiaľ by ste mali problém s jednorazovou platbou 40 €, zavolajte prosím vedenie školy.

      Žiaci dostanú vytlačené nasledovné formuláre: záväzná prihláška, vyhlásenie o bezinfekčnosti, potvrdenie od lekára.

      Sledujte prosím túto stránku, budeme uverejňovať nové informácie.

    • Žiaci 4. ročníka - plavecký výcvik / škola v prírode - pozor zmena
     • Žiaci 4. ročníka - plavecký výcvik / škola v prírode - pozor zmena

      Vážení rodičia žiakov 4. ročníka.

      Kvôli neočakávanému zlyhaniu pri zabezpečovaní školy v prírode pre vaše deti, došlo k posunu termínov. To znamená, že štvrtáci tento školský rok neabsolvujú plavecký výcvik - plavecký výcvik majú naplánovaný v piatom ročníku v období september - október. Namiesto štvrtákov budú mať možnosť absolvovať výcvik žiaci druhého a tretieho ročníka.

      V termíne 20.06 - 24.06 absolvujú školu v prírode (informácie k škole v prírode budú uverejnené zvlášť). K tomuto riešeniu sme pristúpili kvôli štátnej dotácii v sume 100,00 €, na ktoré má nárok každé dieťa na prvom stupni. Dotáciu ako piataci by už čerpať nemohli.

      Za prípadné komplikácie sa ospravedlňujeme.

    • Plán školských akcií - pozor zmeny
     • Plán školských akcií - pozor zmeny

      Vážení rodičia, obdobie pandémie okrem iných nepríjemností nám narušilo aj plány školských akcií. Nasledovné obdobie budú veľké školské akcie, či kurzy organizované nasledovne:

      • škola v prírode: - obdobie máj - jún, každý rok, žiaci štvrtého ročníka
      • plavecký kurz prvý stupeň: v školskom roku 2021/2022 absolvujú plavecký kurz žiaci druhého a tretieho ročníka, v školskom roku 2022/2023 plavecký kurz nebude
      • plavecký kurz druhý stupeň: v školskom roku 2022/2023 (september/október 2022) absolvujú žiaci piateho a šiesteho ročníka
      • plavecký kurz zdokonaľovací (druhý stupeň): v školskom roku 2022/2023 absolvujú žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka (máj 2023)
      • lyžiarsky kurz: v školskom roku 2022/2023 (január/február 2023) absolvujú žiaci deviateho ročníka
      • tanečný kurz: - najbližší bude v školskom roku 2023/2024 (o dva roky) pre žiakov ôsmeho a deviateho ročníka
     • (ne)MATEMATIKA pre všetkých hravých a zvedavých

      Dnes sa poobede zišli žiaci, rodičia, rodinní príslušníci, ktorí si vyskúšali riešiť niektoré úlohy z matematiky. Znie to zaujímavo, žeby prišli rodičia, aby riešili poobede matematiku? Veru riešili... stihli sa zoznámiť s niektorými prostrediami z matematiky, o čom chceme, aby to bolo. Prostredia a úlohy si pre nich pripravili žiaci 1. - 7. ročníka. O objavovaní, robení chýb, vzájomnej pomoci, komunikácii, spolupráci... AJ preto bol názov akcie (ne)Matematika pre všetkých hravých a zvedavých....

      Veľmi pekne ďakujeme všetkým rodičom, žiakom, kolegom, ktorí sa akcie zúčastnili, pomohli, povzbudili, aj za trpezlivosť, pri prvej našej takejto akcii - ochutnávke. Počasie nám vyšlo, vďaka čomu, sme mohli byť aj von...VEĽKEÉ ĎAKUJEM

    • Upozornenie - tabakové výrobky a výrobky neobsahujúce tabak určené na fajčenie
     • Upozornenie - tabakové výrobky a výrobky neobsahujúce tabak určené na fajčenie

      Vážení žiaci, v zmysle platnej legislatívy a vnútorného poriadku školy vás upozorňujeme na prísny zákaz užívania tabakových výrobkov a výrobkov neobsahujúcich tabak určených na fajčenie. Tento zákaz sa vzťahuje na cigarety, elektronické cigarety,  ale aj na všetky tabakové výrobky a výrobky obsahujúce nikotín, ktoré nie sú určené na inhaláciu (ako sú tabak na šnupanie, nikotínové náplasti a iné), takisto aj výrobky a zariadenia so zníženým obsahom nikotínu, ale aj beznikotínové výrobky určené na priamu inhaláciu ako sú napríklad elektronické cigarety. 

      Keďže sa stretávame s podozrením, že tieto výrobky sú využívané v škole, môžu zamestnanci školy vyzvať žiaka k preukázaniu svojich osobných vecí. V prípade zistenia, že žiak má pri sebe takéto výrobky či zariadenia, budeme postupovať v zmysle platnej legislatívy a vnútorného poriadku školy a budeme vo veci kontaktovať zákonných zástupcov.

     • Okresné kolo vo futbale mladších žiakov

      Dňa 12.5.2022 sme sa zúčastnili okresného kola vo futbale mladších žiakov. Turnaj sa konal na štadióne MFK Zvolen na umelej tráve. Našu školu reprezentovali žiaci 5.A, 5.B a 6. ročníka (Štefan Farbiak, Tobias Kugler, Lukáš Meliška, Lukáš Veľký, Jakub Barcík, Oliver Balčík, Miroslav Mojžiš, Andrej Barcík a Tomáš Majer). Na turnaji sme obsadili konečné 6. miesto. Chlapcom ďakujeme za snahu a reprezentáciu školy.

      Výsledky v skupine: 

      ZŠ s MŠ Pliešovce - ZŠ Martina Rázusa Zvolen 1:0 

      Gól: Jakub Barcík 

      ZŠ s MŠ Pliešovce - ZŠ Námestie mládeže Zvolen 0:11 

      ZŠ s MŠ Pliešovce - ZŠ Hrnčiarska Zvolen 0:7 

      Zápas o 5.miesto: 

      ZŠ s MŠ Pliešovce - ZŠ Jilemnického 2,  Zvolen 1:3 

      Gól: Štefan Farbiak 

       

      Vedúci družstva: Mgr. Marek Sýkora