• Projektový deň z fyziky

• Žiaci 6. ročníka pripravili pre žiakov našej školy dopoludnie, plné zaujímavých projektov. Žiaci sa dozvedeli zaujímavosti o histórii hriankovačov, motoriek, ako funguje solárne zariadenie, lietajúci balón, koľko meria najvyšší mrakodrap sveta, čím a ako bojovali rytieri a mnoho ďalších.

Pozri fotoalbum

• VŠETKOVEDKO

• Súťaže VŠETKOVEDKO sa zúčastnilo 27 žiakov z prvého stupňa. Všetci boli úspešní riešitelia. VŠETKOVEDKOM školy sa stal MARTINKO ŠKODA z 2.B. Blahoželáme!

• Nebojte sa komunikovať po anglicky - 01.03.2019

• Vážení rodičia, ponúkame vašim deťom zdokonaliť sa v komunikačných zručnostiach v anglickom jazyku. Pani Vicenová z Pliešoviec plánuje v našej škole vytvorenie jednej, či viacerých skupín detí s cieľom zdokonalenia ich komunikačných zručností v anglickom jazyku v popoludňajších hodinách. Pokiaľ by ste mali záujem o túto možnosť, príďte do budovy školy v piatok 01.03.2019 o 18:00

• KARNEVAL

• Posledný februárový utorok sa žiaci prvého stupňa premenili na čarodejníkov, princezné, šašov, bojovníkov a iné postavičky. Počasie nám síce neumožnilo karnevalový pochod obcou, ale masky sa výborne zabavili aj v telocvični.

• ZMENA VYUČOVANIA 26.02. (utorok)

• Na základe oznámenia fy. STEFE o odstávke distribúcie tepla a oznámenia SSE o odstávke elektriny dňa 26.02.2019 (utorok), riaditeľstvo ZŠ s MŠ oznamuje nasledovné:

Vyučovanie v materskej škole bude prebiehať len do 12:00. Pre deti bude zabezpečená desiata - obed nie je možné zabezpečiť.

V základnej škole bude prebiehať vyučovanie podľa nasledovného rozpisu:

• 1. vyučovacia hodina: 07:55 - 08:35
            • 2. vyučovacia hodina: 08:45 - 09:25
            • 3. vyučovacia hodina: 09:35 - 10:15
            • veľká prestávka: 10:15 - 10:35
            • 4. vyučovacia hodina: 10:35 - 11:15
            • 5. vyučovacia hodina: 11:25 - 12:05

Žiaci zo Zaježovej odchádzajú po 4. vyučovacej hodine - tak, aby stihli spoj do Zaježovej o 11:35.

Ostatní žiaci končia o 12:05 (piatou vyučovacou hodinou, podľa rozvrhu).

Žiaci zo Sásy odchádzajú autobusom 12:25.

Obed pre žiakov základnej školy takisto nie je možné zabezpečiť.

• Krížom - krážom po Slovensku

• Čas beží a cestovateľský krúžok nezaháľa. Voľno počas polročných prázdnin nás  inšpirovalo k spoznávaniu novootvorenej železničnej cesty Zvolen – Šahy. Ani sychravé zimné počasie neodradilo dvadsiatku cestovateľov a putovali peškom na železničnú stanicu – mnohí prvýkrát. Cesta do Šiah trvala  76 minút a my sme si do mapy zapisovali zastávky. Pri Ipli nás privítali Šahy.  Mestečko staré skoro ako naše Pliešovce. Našim cieľom bola útulná cukráreň, kde sme si pochutnali na sladkej odmene za vysvedčenie. Cestou späť sme sa zastavili v Dudinciach – najstarších a zároveň najmladších kúpeľoch na Slovensku. Pozreli sme si zaujímavé rímske kúpele a náučný chodník v kúpeľnom parku. Potešili nás aj chutné kúpeľné oblátky a zaujímavé suveníry. Peniaze však nemôžeme veľmi míňať, lebo už šetríme na výlet cez jarné prázdniny do Prahy.