• Literárno-dejepisná exkurzia

• 24. októbra 2019 sa žiaci 7. - 9. ročníka vybrali po stopách slávnych Andrejov. V Krupine sa zastavili v Múzeu A. Sládkoviča, kde si vypočuli príbeh nenaplnenej lásky, na konci ktorého bola najkrajšia a najdlhšia ľúbostná báseň.V Prenčove navštívili Pamätnú izbu A. Kmeťa aj kostol sv. Mikuláša, v ktorom A. Kmeť pôsobil 16 rokov ako katolícky kňaz.Posledná zastávka bola v Banskej Štiavnici. Žiaci sa oboznámili s históriou mesta, spoznali architektonické pamiatky, sedem divov B. Štiavnice, vypočuli sa pár vtipov o štiavnickom Náckovi. Na cintoríne si uctili pamiatku Sládkovičovej Maríny kytičkou chryzantém a zapálením sviečky. Farebnú jesennú atmosféru doplnilo krásne slnečné počasie.

Na otázku: Čo ťa najviac zaujalo na exkurzii? - žiaci odpovedali aj takto:                                                                  -  motto A. Kmeťa: Nehlivieť!  -  to, aký bol A. Kmeť všestranný, o čo všetko sa zaujímal - pamätná izba A. Kmeťa a kostol v Prenčove - lebka s dvomi zámkami - osobné veci A. Kmeťa, ktoré sa zachovali  - ako A. Kmeť zachránil kostru mamuta - pomenovanie ruží podľa A. Kmeťa - že A. Kmeť chodieval na Sitno aj v noci - reliéfy na múre v Banskej Štiavnici - že Marína bola preložená do viacerých jazykov ...

• LEGOLAND

• Nevšedným spôsobom oslávili tohtoročný Svetový deň učiteľov učitelia, žiaci i rodičia našej školy- v sobotu piateho októbra sa zúčastnili výletu do Legolandu v Nemecku. Neodradila ich ani dvanásťhodinová cesta autobusom.

Na deň strávený v tomto zábavnom parku tak skoro nezabudneme. Hoci je to zábavný park, učivo predmetov zo školy nás sprevádzalo na každom kroku. Počnúc čítaním a konverzáciou v anglickom a nemeckom jazyku, cez históriu, geografiu, fyziku, matematiku ,informatiku, biológiu, ale aj hudobnú výchovu a telesnú výchovu. Mohli sme si vyskúšať trpezlivosť a tvorivosť pri skladaní a programovaní stavebníc, ale i súdržnosť rodiny a spolužiakov pri prekonávaní adrenalínových atrakcií. Najťažšou skúškou však bola finančná matematika pri výbere a kúpe stavebníc. Cestu späť sme potom unavení prespali a ani sme nezbadali a boli sme doma.

Ďakujeme šoférom autobusu za bezpečnú a spoľahlivú jazdu. Verím, že každý z účastníkov už teraz túži sa tam ešte raz vrátiť.

• Mesto ROBOTOV

• Bola to neobyčajná exkurzia. Takto hodnotili návštevníci výstavu Mesto robotov, ktorá je v Bratislave a cestovateľský krúžok ju navštívil 15. októbra. Veľkým prekvapením bol už príchod na výstavu. Čakanie sme strávili  s robotom Kevinom.  Tento neveľký džentlmen s motýlikom dal našim žiakom kráásnu lekciu slušnej konverzácie. Najväčšiu odvahu a rečnícky talent predviedol Dominik. Prekvapilo nás, že robot v skupine žiakov spoľahlivo spoznal a pekne pozdravil pani učiteľku. Po milom stretnutí žiakov s Kevinom nasledoval trojhodinový pobyt na výstave. Sprievodkyňa nás zoznámila s exponátmi výstavy a potom sme si ich mohli samostatne podľa záujmu vyskúšať .  Najviac sa páčilo tanečné vystúpenie robotov, virtuálna realita, programovateľné roboty z lega a hlavne roboty – psík, pavúk, umývačka okien, masér. Niektorí navštívili aj tvorivé worcshopy.

V palacinkárni sme si potom vymieňali zážitky a názory na robotiky. Dobre sa počúvali konštatovania, že žiaci sa chcú naučiť programovať a používať roboty.

Cestovatelia sa tešia na ďalšie stretnutia s technikou.

Špeciálne FOTO priamo z miesta činu: TU

• Tradičný pliešovský jarmok - pomáhali sme aj my

• Dňa 5.10.2019 na Tradičnom pliešovskom jarmoku, ktorý organizoval OZ Pliešovce v pohybe v spolupráci s obcou Pliešovce a čo nás teší, mohli sme trochou prispieť aj my. Vďaka pani učiteľke Lucii Mackovej aj vrámci regionálnej výchovy žiaci našej školy pripravili a realizovali kvíz spojený s tombolou, dievčatá vytvárali tradičné pliešovské účesy. Ďakujem všetkým žiakom, žiačkám, ktorí pomohli. Organizátorom za dôveru a všetkým, ktorí aj napriek upršanému počasiu prišli. Bol to príjemný deň Ďakujeme

• Cezpoľný beh 2019

• Dňa 1. 10. 2019 sa naši traja žiaci (Patrik Šimko 9. r., Daniel Hanes, Samuel Kružliak obaja 8. r.) zúčastnili okresného kola cezpoľného behu, ktorý sa konal v okolí Základnej školy Martina Rázusa vo Zvolene. Organizátori pripravili pre chlapcov zvlnenú trať s dĺžkou 2,6 km. Najlepšie sa darilo Patrikovi Šimkovi, ktorý obsadil 16. miesto z 30-tich bežcov.

• Tanečný kurz

• Tanečná škola Richarda Hranca (tel. 0910 532 154) v spolupráci s našou školou organizuje kurz spoločenských tancov pre žiakov 8. a 9. ročníka. Podmienky sú nasledovné:

• 10 lekcií po 2 vyučovacie hodiny (1,5 hod.), 1x týždenne
            • Náklady na kurz: 30,00€ - prosíme uhradiť priamo na kurze, do 2-3 lekcií kurzu
            • Kurz bude prebiehať každý štvrtok od 14:00, do 15:30 v telocvični
            • Predpokladaný začiatok kurzu je 07.11.2019
            • Na kurz je potrebné pohodlné oblečenie (nie tepláky), odporúčaná je spoločenská obuv, ideálne hneď tá, ktorú budú mať žiaci na venčeku
            • záverečný VENČEK – predpokladané náklady 20,00 €/osoba – v cene je zahrnutá večera, prípitok, ocenenia. Nie sú zahrnuté koláče
            • od rodičov je potrebný zasadací poriadok v sále
            • p. Hranec si môže zabezpečiť i foto/video, predpokladaná cena je 12,00€ za DVD s videom a 5,00€ s DVD – foto
            • predpokladaný termín záverečného VENČEKU je 07.02.2020