• Okresné kolo v basketbale žiakov ZŠ

     • Dňa 11.12.2019 sa v telocvičiach ZŠ M. Rázusa Zvolen uskutočnilo za účasti 8 družtiev OK v basketbale žiakov ZŠ. Naši chlapci nastúpili v úvodnom zápase proti domácej ZŠ M. Rázusa Zvolen. V tomto zápase sa nám vôbec nedarilo a súper vyhral vysoko 23:2. V oveľa vyrovnanejšom druhom zápase sme podľahli Gymnáziu Ľudovíta Štúra v pomere 6:11. Posledný zápas v skupine podali naši chlapci najlepší výkon, keď neskoršieho finalistu potrápili a prehrali tesne 4:6. 

       

       Výsledky: 

      ZŠ s MŠ Pliešovce - ZŠ M. Rázusa Zvolen 2:23

      Body: Patrik Šimko 2 

       

      ZŠ s MŠ Pliešovce - Gymnázium Ľudovíta Štúra Zvolen 6:11 

      Body: Patrik Šimko 6 

       

      ZŠ s MŠ Pliešovce - ZŠ Jilemnického 1 Zvolen 4:6 

      Body: Ján Rell 2, Patrik Šimko 2

       

      Školu reprezentovali:

      Ján Rell, Peter Šajban, Patrik Šimko, Dominik Krpeľan, Alexander Janeček, Richard Popper.

     • Beseda s ornitológmi

     •  

         5. decembra 2019 sme privítali v našej škole pána Imricha Kováča a jeho manželku Katku z Banskej Bystrice. Obidvaja sú členmi Slovenskej ornitologickej spoločnosti.

        Žiakom 1. stupňa, 5. a 8. ročníka porozprávali zaujímavosti zo života našich najznámejších operencov, učili ich rozoznávať vtáky podľa hlasu, pripomenuli im, ako správne kŕmiť tie, ktoré u nás zimujú.

        Pre žiakov mali pripravené zaujímavé súťaže.

        Bolo to príjemné a podnetné stretnutie.

        Ďakujeme!

     • Vianočný jarmok - informácie

     • Milí rodičia, deti,

      6. december sa blíži a sním pripravovaný vianočný jarmok. 

      Ide o spoločnú akciu - obec - škola - deti, rodičia, učitelia. Spoločne sa vianočne naladíme a aj si navzájom pomôžeme. O použití peniažkov, ktoré si na jarmoku zarobia rozhodnú spoločne s triednou učiteľkou. Väčšinou boli doteraz peniažky použité na triedne akcie, výlety.

       

      Žiaci a tí, ktorí radi pomôžu, sa stretnú o 15:00 už na jarmoku, kde pomôžu pripraviť výrobky na predaj. V jednom stánku sú dve triedy. Tí, ktorí máte čas a chuť pomôcť svojim deťom pri predaji a s pripravovanou akciou, oslovte triednu pani učiteľku, ktorá urobí harmonogram predaja.   

      Jarmok bude prebiehať nasledovne:

      od 15:30 - 17:30 - predaj výrobkov - prestriedajú sa rodičia s deťmi, zamestnanci školy s deťmi pri predaji, aby mal každý možnosť si prejsť a užiť jarmok, nasať slávnostnú atmosféru. 

      od 17:30 - program, po ktorom príde Mikuláš.

      V tomto čase sú už za ostatné deti zodpovední rodičia aj počas celej akcie, nakoľko by nebolo možné ustriehnuť všetkých. (ŠKD funguje podľa bežnej prevádzky, žiaci budú v škole, kde si ich môžete vyzdvihnúť a prísť potom s nimi tiež na jarmok).  

      Po skončení cca o 19:00 prosíme, aby nám pomohli šikovní oteckovia a starší žiaci s poskladaním stánkov a odložením stolov a stoličiek. 

      Ďakujeme za spoluprácu a veríme, že si spoločne urobíme pekný večer.

     • Piataci hodnotia prvý štvrťrok

     • Okrem nových vyučovacích predmetov, prípravy na testovanie T5 sme stihli aj pár mimovyučovacích aktivít. V septembri sme vyčistili námestie a navštívili filmové predstavenie vo Zvolene. Október je venovaný starým rodičom a my sme si vyskúšali štrikovanie - obľúbenú činnosť starých mám. V Banskej Bystrici sme si pozreli opernú rozprávku Ružové kráľovstvo. November sme venovali tvorivým aktivitám - príprava na vianočný jarmok: pletenie náramkov, ozdoby zo slaného cesta, zdobenie servítkovou technikou a maľovanie drevených ozbôb na stromček. Za pomoc pri aktivitách ďakujeme pani Ďurčovej, pani Števkovej a pani učiteľke Osterovej.